HOROSKOPI

Rregullat e jetës të secilës prej shenjave të HOROSKOPIT

Vlerat dhe parimet e secilit prej nesh përcaktojnë dhe qeverisin jetën tonë. Dhe ato janë të ndikuara drejtpërdrejt nga planeti që korrespondon me çdo shenjë të Zodiakut.

Kjo është arsyeja pse është e mundur të mbledhim dhe përshkruajmë se çfarë është filozofia jonë e jetës, mendimet që na përfaqësojnë. Provojeni:

DASHI

Filozofia e jetës së një Dashi? E thjeshtë!

“Eshtë më mirë të bëjmë diçka tani sesa të pendohemi më vonë që nuk e bëmë atë.”

“Një person mbetet i ri nëse shpirti i tij është i ri”.

“Unë nuk sulmoj; Mbroj veten time”.

DEMI

Dhe midis mendimeve të shenjës së Demi gjejmë:

“Unë nuk dua asgjë që u përket të tjerëve, dua që të tjerët të qëndrojnë larg asaj që është imja”.

“Kushdo që nuk e do ushqimin e mirë, nuk do me të vërtetë të gjithë të tjerat.”

“Eshtë e kotë të grindesh me një budalla”.

BINJAKET

Mendimet mbizotëruese të kësaj shenje mund të jenë:

“Kush e di se çfarë do të na sjellë e nesërmja”.

“Njerëzit gabojnë kur mendojnë se cilësia është më e rëndësishme se sasia.”

“Dashuria vjen dhe shkon; Miqtë mbeten përgjithmonë”.

GAFORRJA

Dhe midis rregullave të jetës së shenjës së Gaforres gjejmë:

“Asnjë vend nuk është aq i bukur dhe i vlefshëm sa shtëpia ime”.

“Eshtë më e lehtë të gjesh një defekt sesa ta korrigjosh atë.”

“Ata që nuk e ndërrojnë kurrë mendje e duan njëri-tjetrin më shumë se e vërteta”.

LUANI

Çfarë mendon shpesh dhe me dëshirë mbreti i pyllit?

“Kur të bësh diçka, bëje mirë.”

“Dashuria që nuk e tregon nuk është dashuri.”

“Gënjeshtrat i kanë këmbët e shkurtra.”

VIRGJERESHA

Filozofia e jetës së shenjës së Virgjëreshës është e përmbledhur në këto fjali:

“Durimi dhe këmbëngulja janë çelësat që hapin të gjitha dyert”.

“Kush ka kohë, nuk e shpërdoron kohën”.

“Besoni mendjen tuaj dhe pak zemrën juaj.”

PESHORJA

Dhe midis rregullave të jetës së shenjave të zodiakut lexojmë ato të Peshores:

“Një gëzim është më i madh nëse mund ta ndash atë.”

“Diplomacia është një mënyrë për të fituar”.

“Mbajini miqtë tuaj afër dhe armiqtë tuaj edhe më afër.”

AKREPI

Filozofia e jetës së shenjës së Akrepit? E thjeshtë:

“Ujku qimen e ndërron, por zakonin s’e harron”.

“Nuk mund ta njohësh dikë derisa të gjendesh në vendin e tyre.”

“Ajo që nuk të vret të bën më të fortë”.

SHIGJETARI

Ndër mendimet më të përsëritura të shenjës së Shigjetarit ne gjejmë:

“Eshtë më mirë t’i kushtoni vëmendje qortimit të një të mençuri, sesa të dëgjoni këngën e budallait”.

“Fjalët nuk kanë vlerë pa fakte”.

“Asgjë nuk është e vështirë nëse jeni të dashuruar”.

BRICJAPI

Dhe le të shohim se cilat mendime rregullojnë jetën e shenjës së Bricjapit:

“Koha është para”.

“Rregullat janë atje për një arsye.”

“Një njeri që nuk e mban fjalën e dhënë, është një njeri i kotë”.

UJORI

Parimet e jetës së shenjës së Ujorit janë të rrepta! Edhe pse pak cinike …

“Eshtë më mirë ta jetosh jetën ashtu siç dëshiron”.

“Dashuria është fantastike, por është gjithashtu dobësia më e madhe e njerëzve”.

“Nëse doni një armik, jepini para një miku.”

PESHQIT

Dhe së fundi filozofia e jetës së shenjës së Peshqve:

“Premtimet janë thjesht fjalë boshe.”

“Tri gjërat më të rëndësishme në jetë janë muzika, e qeshura dhe lotët”.

“Eshtë e vështirë të kuptosh të tjerët nëse nuk e kupton veten”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *