LAJME

Qëllohet me snajper biznesmeni i famshëm malazez në mes të Beogradit

Ka mbetur i plagosur nga një snajper biznesmeni i njohur nga Mali i Zi, Miodrag Daka Davidoviç. 62 vjeç u plagos mbrëmë përpara Hotelit “Crown Plaza” në Beograd.

Image result for Miodrag Daka Davidoviç

I dyshuari serb raportohet se plagosi Davidoviçin në krah. Sipas Pink, ky biznesmen u transportua në një institucion të kujdesit shëndetësor privat me automjete private dhe, sipas informacioneve të parë, nuk ishte kërcënuese për jetën, transmeton Indeksonline

Sipas mediave malazeze, Miodrag Daka Davidovic ka qenë i interesuar për politikën viteve të fundit. Dy vjet më parë, ai shiti një biznes tw madh tw karburanteve në Nikshiq.

Përveç stacionit të karburantit, Davidoviç gjithashtu punoi në prodhimin e pijeve alkoolike, si dhe aktivitetet e ndërtimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *