LAJME

Pamje të rralla të familjes Jashari më shumë se një muaj para sulmit nga forcat serbe

5,6 dhe 7 marsi janë datat që shënojnë epopenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Këto ditë shënojnë sulmin e tretë mbi familjen Jashari në Prekaz të Drenicës më 1998, të cilat shënojnë edhe rënien e komandantit legjendar, Adem Jashari

Pamjet që do të shihni më poshtë janë incizuar më 27 janar të 1998-tës, më shumë se një muaj para sulmit mbi familjen Jashari.

Në pamje shihen vrimat e plumbave nga sulmet paraprake të focave paramilitare serbe ndaj familjes legjendare të Jasharajve.

Në të shihen Hamza Jashari, i cili flet për represioin e Serbisë, ndaj shqiptarëve të Kosovës.

EKSKLUZIVE: Pamje të rralla të familjes së Adem Jasharit, vetëm 3 javë para së të sulmohej nga Serbia

EKSKLUZIVE: Pamje të rralla të familjes së Adem Jasharit, vetëm 3 javë para së të sulmohej nga SerbiaSHABAN JASHARI: Edhe na qetu jemi le, qetu kemi më vdekë nuk kemi ku meshku. Kemi me luftu sa t'mujm, edhe kur vjen vdekja, vdesim edhe udha mbarë na koftë!

Posted by FM Images Albania on Tuesday, October 29, 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *