SPORT

Milani në bisedime të avancuar me Ajer

Milani është në bisedime të avancuara me mbrojtësin e Celtic, Kristoffer Ajer, por mund të përballet me konkurrencë nga Leicester City për shërbimet e norvegjezit.

22-vjeçari iu bashkua Celticut nga klubi norvegjez IK Stark në korrik të vitit 2016 dhe është zhvilluar nën udhëheqjen e trajnerit Berndan Rodgers gjatë kohës në Glasgov.

Milani e ka shfaqur interesimin për të pasi menaxheri i tij, Tore Pedersen, konfirmoi se Ajer nuk do ta vazhdojë kontratën me Celtic.

Sipas mediave italiane, shefi ekzekutiv i Milanit, Ivan Gazidis, është në bisedime të avancuara me përfaqësuesit e lojtarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *