LAJME

Kur do të hiqet taksa dhe kur do të vijë lajmi për vizat, sipas Kurtit?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk do ta çojë për votim taksën, pa pasur konsensus të plotë në mes të partnerëve në Qeveri, raporton Gazeta Express.

“Pa bërë konsensus me Qeverinë nuk e qes në votim taksën”, ka bërë të ditur sot kryeministri i Kosovës, Albin Kurti para mediave.

I pari i Qeverisë kishte deklaruar në një konferencë për media se taksa për produktet serbe dhe boshnjake do të hiqet për lëndën e parë me datë 15 mars, megjithatë një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

Kurti ka komentuar edhe takimin e sotëm me emisarët evropianë, duke deklaruar se liberalizimi do të ndodhë para Samitit të Zagrebit. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *