HOROSKOPI

Horoskopi Mujor për muajin MAJ 2020

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Ethet e kabinës do t’ju godasin më shumë se shumica e këtij muaji, Dashi; gjithçka falë planetit tuaj qeverisës që nxit rrymat e brendshme. Marsi ju shtrëngon me një ndjenjë shqetësimi, madje edhe shqetësuese, në 13 – ju do të dhembni t’i rezistoni forcave që ju bëjnë thirrje të shikoni së brendshmi, të qëndroni në një gjendje pushimi. Zjarri që jeni, ju do të angazhoheni më tepër në botën fizike, të prekshme përreth jush, sesa të uleni dhe të zhyteni thellësitë e psikikës suaj. Por çfarë do të ndodhte nëse do të shkonit kundër tipit dhe në të vërtetë do t’i kushtonit vëmendje këtij mesazhi të repose? A mund ta gjeni atë energji të njëjtë me pluhur që ushtroni në botën e jashtme brenda imagjinatës suaj? Ky tranzit dëshiron t’ju kujtojë se, për gjithë forcën tuaj brutale, mendja juaj është po aq e fuqishme. Fundi i muajit shikon se sezoni i Binjakëve fillon me një zhurmë të fortë, duke nënvizuar sektorin tuaj të komunikimit gjatë rrugës. Më në fund, e gjithë ajo introspeksion i mesit të majit do të kundërshtohet nga një aktivitet pak më shumë i përditshëm. Chores dhe chat-biseda do ju mbajnë të zënë ndërsa maji do të mbyllet. Dhe, megjithëse asgjë nuk do të vijë në rrugëdalje, mund të presësh një hënë të re restauruese më 22, në të cilën do të kujtohesh për rëndësinë e kuriozitetit.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Sezoni juaj i ditëlindjeve është në fuqi të plotë deri në 20, Demi. Si mund të vazhdoni të kapitalizoni në këtë periudhë vjetore të festimit? Jo vetëm që kohët e fundit jeni ndjerë më shumë veten – të gjithë rreth jush kanë qenë më shumë Taurean. Bashkëpunëtorët mund të kenë më shumë të ngjarë të ndajnë pikëpamjet tuaja dhe miqtë tuaj ju zbulojnë edhe më simpatik se zakonisht. Ju mund të hipni në heshtje këto valë vlerësimi, por opsioni për të rritur dhe dalë nga zona juaj e rehatisë duhet të duket pak më tërheqëse tani. Kjo nuk do të thotë që ju keni mbretëruar falas për të shkelur këdo që nuk pajtohet me ju, por ju duhet të ndjeheni më të fuqishëm të flasin mendjen tuaj dhe, nëse është e nevojshme, të mbyllni brirët (në një mënyrë të mirë-drejtuar). Planeti juaj në pushtet, Venusi, fillon një retrograde në 13 në shtëpinë tuaj të parave (një pjesë thelbësore e grafikut për Bullet me mendje ndaj stabilitetit). Shikoni raportin tuaj të kreditit dhe deklaratat bankare ekstra me kujdes – retrogradat Venusiane theksojnë (dhe ju shtyjnë të pyesni) se ku po shkojnë paratë tuaja. Sigurisht, ju e doni abonimin tuaj të kutisë së verës dhe regjimin tuaj gjithnjë në zgjerim të lëkurës, por gjithçka që blerja e kënaqësisë shtohet më shpejt nga sa mendoni. Në të njëjtën mënyrë që retrospektivat e Venusit kërkojnë nga disa që të ndërpresin lidhjet me dashamirët toksikë, kështu që, a mund të na nxisë të ndalojmë rrjedhën e shpenzimeve të pamatur.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Për më mirë dhe për keq, ju jeni shenja e orës këtë muaj, Binjakët. Planeti juaj në pushtet, mërkuri i zhveshur, bashkohet me Venusin në shenjën tuaj në 11, duke e kthyer shpejtësinë e mendimeve tuaja tashmë të çuditshme deri në 11 (prisni të ndjeheni të hutuar dhe të nevojshëm për një partner të denjë për bisedë). Dy ditë më vonë, Venus fillon një retrograde që do të rrëmbejë vetëvlerësimin tuaj dhe do të inkurajojë zgjedhjet e diskutueshme të modës. Pavarësisht se sa ju mërziteni, mendoni dy herë (ose ndoshta tre herë) përpara se t’i ktheni të gjitha gishtat në majë të korrave ose t’i shtoni flokëve një shirit portokalli. Kjo retrograde mund të na shtyjë të bëjmë ndryshime të skuqjes në pamjen tonë, qoftë nga shqetësimi ose pasiguria. Prisni derisa Venus të jetë drejtpërdrejt përsëri, më 25 qershor, për të bërë thirrjen përfundimtare në punën tuaj të guximshme të lyerjes. Sezoni juaj i fituar me vështirësi fillon në 20 maj, me një hënë të re në shenjën tuaj afër 22-të. Kjo është mundësia juaj vjetore për të festuar fitoret tuaja dhe të mësoni nga humbjet tuaja nga viti i kaluar. Mendoni për atë si Vjet tuaja personale personale – çfarë do të vendosni të bëni ndryshe (dhe, nga ana tjetër, vazhdoni) në 12 muajt e ardhshëm? Nata e datës 22 do të sjellë një kuptim të jashtëzakonshëm të qartësisë për të ardhmen tuaj.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Gjatë kësaj kohe të kaluar në pauzë, është e lehtë të ndjeheni të shtypur nën presionin për të vendosur kohën tuaj të lirë në një përdorim mahnitës produktiv. Shtë e mjaftueshme për t’ju bërë të tërhiqeni tërësisht dhe të fërkoni ditët, por hëna e plotë në 7 do t’ju kujtojë se sa thellë shkon aftësia juaj për kreativitet, Kanceri. Dëshira juaj për artizanal, lojë dhe eksperiment do të jetë në një kulm – dhe madje edhe nëse jeni bashkëpunuar brenda kësaj faze hënore, shenja e shtëpisë tuaj do të hidhet në këtë mundësi të duhur për të penduar folenë tuaj (Pinterest është një-thirrje ). Retrograda e Jupiterit, e cila fillon në 14, do të ngre disa pyetje mbi kapitalin në lidhje me qasjen tuaj ndaj romancës dhe marrëdhënieve më gjerësisht. Whatfarë kërkoni në të vërtetë në partneritetet tuaja? A jeni duke u lidhur aktualisht me njerëz që do t’ju ndihmojnë të arrini atë fund? Ku qëndrojnë pikat tuaja të forta si partner? Megjithëse mund të jetë joshëse të sjellësh miqtë tuaj të rëndësishëm ose të tjerë më të afërt për udhëtim, ky është një udhëtim që duhet të bëni vetëm, në zemrën tuaj dhe përmes synimeve tuaja më të thella, më të qarta të marrëdhënieve personale. Mos lejoni që peshimi i këtyre reflektimeve t’ju kapërcejë – ju keni deri në shtator, kur Jupiteri korrigjon kursin, për të arritur në ndonjë përfundim.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Për të ditur se çfarë mund të mbajë në dyqan May për ju, Leo, ju duhet vetëm të shikoni në shenjat tuaja fikse, Akrepin dhe Ujorin dhe aktivitetin qiellor që ata do të presin këtë muaj. Së pari, në datën 7, hëna e plotë në Akrep do të ndriçojë zonën tuaj të shtëpisë, duke ndikuar në hapësirën tuaj të mirëfilltë të jetesës dhe, në mënyrë më të figurshme, anën më private të vetvetes që zbuloni vetëm në komoditetin e shtëpisë dhe familjes tuaj. Vizatimi i kufijve midis punës dhe kohës së lirë është bërë gjithnjë e më e vështirë gjatë muajit të kaluar, por kjo është pikërisht ajo që kjo fazë hënore do t’ju kërkojë të bëni. Së dyti, Saturni do të fillojë retrograde e tij vjetore në Ujori në 11. Meqenëse u zhvendos në shenjën e Bartësit të Ujit më 21 Mars, planeti i rrethuar ka kthyer shikimin e tij të ashpër në jetën tuaj të dashurisë. Tani që fillimi i shpinës së Saturnit, ju mund të prisni që vëmendja të zhyten drejtpërdrejt në të kaluarën tuaj romantike. Ka ardhur koha të mendojmë për gabimet dhe shkeljet tuaja të mëparshme në dashuri, i dashur Leo. Kjo nuk do të thotë që duhet të shkoni në një turne falje publike – përkundrazi, do të duhet të punoni brenda vetes për të përcaktuar se për çfarë keni qenë përgjegjës dhe si mund të bëni më mirë nga partnerët tuaj të tanishëm (ose të ardhshëm).

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator

Muajin e kaluar ju pashë duke kërkuar stabilitet duke u zhytur në karrierën tuaj, pasi Virgos nuk janë në gjendje të bëjnë në kohë pasigurie, dhe kjo do të vazhdojë deri në maj. Sidoqoftë, ndjenja e qëndrueshmërisë dhe qëndrueshmërisë që ju dëshironi kaq thellë nga puna juaj mund të jetë e vështirë për tu ruajtur deri në mes të muajit. Më 13, Venus fillon lëvizjen retrograde në sektorin tuaj të karrierës, duke bllokuar potencialisht zhvillimin tuaj si hijeshues i zyrës. Nëse keni qenë duke ndërtuar marrëdhënie me lojtarët e pushtetit ose duke mahnitur bashkëpunëtorët tuaj me gropa karizmatike, këto përpjekje mund të kenë nevojë për të marrë një prapambetje për momentin, pasi kthimi i shpinës Venus do ta bëjë shumë të lehtë të shkulni rrugën tuaj në një këmbë të vështirë në momentin e gojës ose për të bërë premtime ekstravagante që nuk keni gjerësi bandë për të mbajtur. Retrograda e Venusit do të vazhdojë t’i bëjë gjërat më të vështira rreth ftohjes së ujit (virtual) deri në 25 qershor, por, si një shenjë e mundimshme në tokë, ju e dini në zemrën tuaj se ka vetëm kaq shumë hapësirë ​​për t’u shoqëruar në jetën tuaj profesionale. Ju do të keni një shans të ktheheni në etikën tuaj të punës në të ftohtë në 20, kur dielli gjithëpërfshirës dhe forcues i diellit zhvendoset në sektorin tuaj të punës për një qëndrim një muaj. Do të rifitoni një kuptim edhe më të thellë të tokëzimit në 22, kur hëna e re rrëshqet pranë diellit. Sa më shumë që ju mund të dëshironi të fërkoni bërrylat me ngritjet më të larta, këtë muaj do t’ju mësojmë se jeni më së miri – dhe më i pamunduri – kur thjesht po kryeni punën.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Shikoni një nga afër që po ndërtoni, Peshorja, dhe shikoni me forcë e pëlqeni; Mundjen që po vendosni për të siguruar jetëgjatësinë, sigurinë dhe sigurinë tuaj. Këtë muaj do të keni shenja të reja për normalizimin e pakujdesshëm duke ju grumbulluar më shumë në krye të një Presidenti. Hëna e Përkthyesit 7 do të ndezë shtëpinë tuaj të parave, duke ju kujtuar shërbimin materiale – mund të dëshironi të pranoni më shumë para për të përkohshëm kurset e studimeve në krahasim me llogaritjen e kontrollit, ose mund të kuptoni se keni më shumë Shpejtësia e huazoni dhe të ndani paratë jepni mua këdo që pyet. Nëse dëshironi të jepni vendime të tjera (ose të paktën të lejoni), burimet jomateriale në shërbime të klientëve – dëshironi, energjetikë dhe mirëqenien – merrni fazën qendrore. Konsideroni të shikojnë një orar sfidues të stërvitjes në shtëpi ose një rutinë të gjumit pa ekran. Kur jep eksperimente Wellness do të ndjehen ndryshe si bandwagon-hipping, këtë muaj ata do të ndjehen si një plumb argjendi për shëndetin e faqes, potencialisht vetëm ndonjë gjë për dhurata të jepni mundësi për ndjeheni më shumë, më të gjallë dhe të mëparshëm më të mirë kur mushcej nga shtrati në mengjesi. Ky është vetëm një herë kur “optimizimi” është më shumë sesa fjalë fjalë – është vetëm një i sinqertë. Thjesht mos u ushtini në vetë-ushtimin sa të lini pas dore mbahet më shumë mundësi (një hap i domosdoshëm për hakimin e rutinës suaj është duke e shumë pak mundësi për të dhënë mundësi).

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
1381/5000 Jepini vetes një raund të duartrokitjeve, Akrepit – ose thjesht prisni deri në 7-të dhe lëreni kozmosin ta bëjë për ju. Hëna e plotë në shenjën tuaj atë ditë do të nxjerrë në pah punën që keni bërë vetë, që nga hëna e re e tetorit të kaluar, e cila gjithashtu u zhvillua në Akrep. Pavarësisht nëse keni prova të prekshme të rritjes suaj apo ndiheni sikur po keni rrotulluar rrotat këto muajt e fundit, hidhni një vështrim më të afërt në trajektoren tuaj përpara se të nxirrni përfundimin tuaj përfundimtar. Ju merrni një qasje krejt ose asgjë për jetën, e cila vërtet mund të jetë jashtëzakonisht motivuese, por mund t’ju ​​mohojë mundësinë për të festuar fitoret tuaja më të vogla (por ende domethënëse). Festojini tani, Scorp, dhe shprehni mirënjohjen për të gjitha përpjekjet tuaja – përsëri, pavarësisht se sa të vogla mund t’i perceptoni se janë. Duke folur për gjithçka ose asgjë, retrograda vjetore e Saturnit do të fillojë në 11 në sektorin tuaj të shtëpisë dhe vatër. Issuesështjet e së kaluarës me anëtarët e familjes dhe intime të tjera mund të ngrihen në sipërfaqe tani, dhe ju mund të tundoheni të adoptoni një botëkuptim të rreptë bardh e zi në mënyrë që të përcaktoni se kush ishte i drejtë dhe kush ishte i gabuar. Por mos i rigjykoni argumentet e vjetra për hir të ndëshkimit të përkohshëm. Përkundrazi, vëzhgoni se cilat konflikte të vjetra, cilat zhgënjime të ftohta prej kohësh, ju kthehen tani. Këto nuk janë kujtime të rastit që ngrihen lart për t’ju lënduar thjesht. Ata do të vijnë në ballë për t’ju mësuar diçka – diçka thelbësore.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Planeti juaj në pushtet, Jupiteri filozofik, fillon një periudhë retrograde në 14 dhe ju nxit të drejtoni një sy reflektues drejt portofolit tuaj. Aty ku retrogradat e tjera planetare thjesht ju penalizojnë për vendimet e kaluara, Jupiteri ju jep një shans për të korrigjuar kursin përpara se të futni kokën. Në rastin tuaj, i dashur Archer, kjo do të thotë të adresoni gunga financiare në rrugë përpara se ato të shndërrohen në bllokada të mëdha. Ju mund të keni anashkaluar një mundësi investimi ose një gabim në buxhetin tuaj mujor që tani mund të rishikoni dhe adresuar. Mendoni për këtë retrograde si një buton pauzë dhe rewind për të ardhurat tuaja. Mattështjet e zemrës do të kapërcejnë gjysmën e dytë të muajit, kur dielli lëviz në Binjakët e mençur dhe zonën e marrëdhënieve tuaja. Bërja e fushës është natyra e dytë e Shigjetarit, por sezoni i Binjakëve shpesh ju gjen më të etur për t’u lidhur me një ose dy persona të veçantë se sa të mbillni çdo tërshërë të egër. Temperamenti juaj zakonisht i pavarur madje mund të marrë një kthesë për nevojtarët gjatë hënës së re në 22. Arrijë atyre që ju mungojnë më së shumti, por mos e merrni shumë personalisht nëse ato shtyhen ose anulojnë. Vetëm koha gjatë kësaj periudhe është një mundësi mahnitëse për tu miqësuar me veten.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Kur Jupiteri u zhvendos në shenjën tuaj në fillim të dhjetorit 2019, ju patët mundësinë të adoptoni një perspektivë të re, më optimiste, Bricjapi. Që nga ajo kohë, gjigandi i kuq ju ka nxitur nga këndi i ftohtë, objektiv nga i cili vëzhgoni botën, duke zbuluar se ku mund të jenë gjërat më të mira nga sa duken ose si ju, thjesht mund, të keni një shans për të shkelmuar dhe pushuar. Kjo është, në përgjithësi, një periudhë restauruese për ju – dhe kjo nuk do të ndryshojë domosdoshmërisht kur Jupiter fillon retrograde e tij në shenjën tuaj në 14 Ndryshimi që ju do të vini re do të jetë në ritmin tuaj: Ndjesia juaj e re e shpresës do të mbetet, por në vend që t’ju shtyjë përpara, do t’ju ndihmojë të tërhiqeni përbrenda, për të hyrë në pjesët e lënë pas dore të vetes që në të vërtetë portojnë aq shumë potencial. Padyshim që ka mundësi të shqetësimit këtu, Bricjapi i paduruar, por nëse angazhoheni për të ushqyer ëndrrat dhe dhuratat tuaja më të thella në të njëjtën mënyrë që do të angazhoheni në listën tuaj të rregullt për të bërë, do të dilni nga kjo periudhë më e sigurt dhe aftë. Mërkuri duke lëvizur në zonën e partneritetit tuaj në 28 do t’ju kujtojë se nuk është gjithçka për ju. Shtë gjithashtu për miqtë tuaj të rëndësishëm dhe të dashur më të dashur – dhe, përkatësisht, për mënyrën se si ju flisni atyre. Filloni të mendoni se ndërsa maji tërhiqet. Do të jetë në mendje eja të vijë qershori.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Saturni është vendosur në shenjën tuaj që nga muaji Mars, dhe nëse nuk do të ishte e mjaftueshme për të jetuar nën syrin vigjilent të planetit të rrethuar, ajo do të fillojë retrogradën e saj vjetore në 11 maj. Në rrethana normale, Saturni tashmë kërkon një gjobë të dhëmbëzuar -kuptimi i nivelit të përpiktë nga ne. Por, kur është retrograde, nuk do vetëm që ne të jemi të kujdesshëm me planet tona të ardhshme – në të vërtetë do të ndalojë përparimin tonë përpara, në mënyrë që të mund të aplikojmë atë krehër të njëjtën për të kaluarën tonë, në emër të suksesit afatgjatë. Për ju, kjo do të thotë të tregoni kujdes për mënyrën se si jeni duke trajtuar dhe paraqitur veten tuaj, pastaj të përcaktoni sesi mund të jeni më proaktiv dhe përgjegjës për shëndetin, zhvillimin dhe besimin tuaj. Identifikoni kohërat kur u mbështetët tek të tjerët dhe shihni se ku mund të jetë e mundur të gjeni të njëjtën lloj mbështetje dhe inkurajim brenda vetes. Kjo është një retrospektivë e pamohueshme sfiduese për t’u marrë me, Water Bearer, kështu që jepini vetes kohë (kjo prapavijë do të zgjasë deri më 29 shtator, në fund të fundit) dhe të gjesh një prizë kur dielli të hyjë në Binjakë në 20, duke ndezur ndjenjën tënde të krijimtarisë në mesin e kopështit të Saturnit .

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Ashtu si pjesa tjetër prej nesh, edhe Peshqit më të butë, më të butë, kanë një listë mendore të ankesave që zgjaten dhe zvogëlohen me kohën. Shtë thjesht se anëtarët e kësaj shenje të ndjeshme të ujit zakonisht nuk dëshirojnë të transmetojnë asgjë në atë listë – përveç nëse ato nuk janë provokuar. Konsideroni këtë paralajmërimin tuaj përpara datës 13, kur Marsi, planeti i veprimit dhe konfliktit, zhvendoset në shenjën tuaj dhe stukon qymyrin e temperaturës tuaj zakonisht të qetë. Reagimet tuaja mund t’ju befasojnë gjatë kësaj periudhe, dhe megjithëse ekziston rreziku i pamohueshëm për të folur nga ana tjetër, ekziston gjithashtu mundësia që ju të flisni mendjen tuaj për herë të parë në një kohë të gjatë. Dhe, kur mendoni për këtë, të dashur Peshq, nuk duket se do të ndjeheni mirë? Më vonë gjatë këtij muaji, kjo gatishmëri për të hedhur rrugën jashtë guaskës suaj do të kundërshtohet nga një shtëpi e bekuar, kur dielli lëviz në Binjakët dhe sferën tuaj shtëpiake. Në kohën kur është e lehtë të ndjeheni të shqetësuar ose të lodhur nga hapësira juaj e jetesës, do të kujtoni gjithçka që doni për sigurinë dhe sigurinë e shtëpisë tuaj – jo vetëm që do të zbuloni një vlerësim të ri për të, por gjithashtu dëshironi të përmirësoni mbi të Shpërthejeni atë çantë të lënë pas dore të bërjes së qirinjve dhe porosisni disa letër-muri zhvishem dhe ngjitur. Shtë koha për të penduar folenë tuaj dhe në fund të majit me një vendqëndrim të ngushtë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *