LAJME

Gashi i replikon Kurtit: Ke humbur arsyen, boll më

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi i ka replikuar kryeministri Albin Kurti pas deklaratave që i dha në Kuvendin e Kosovës.

Gashi iu drejtua Kurtit se “keni humbur arsyen në luftën me presidentin”.

“Keni humbur arsyen. Mjaftë më, boll më. Ky parlament ju ka zgjedh dhe ky parlament ju shkarkon”, ka deklaruar Gashi.

Gashi ka cituar pastaj fjalët e kryeministrit “ti ndoshta mundesh, por shkarkohesh”. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *