HOROSKOPI

Do ju realizohet një dëshirë e madhe/ Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Kjo hene e re eshte hapja e nje cikli te ri plote me ankth per shkak te shenjes se Virgjereshes qe njihet per kete gje Hene e re eshte nje lindje eshte nje fillim Erresia dhe fundi bashke tregojne nevojen te leme pas te shkuaren dhe te presim te nesermen Po si eshte e nesermja?? Duhet te hedhim perseri sporin per nje qellim nje enderr dhe nje ecuri me te mire ne jete Hene e re ne Virgjeresh formohet nga Dielli Hena ne Virgjeresh Me Planetet ne Bricjap Ju pietrin Saturnin dhe Plutonin dhe Urann ne Dem

Shumica e planeteve jane ne shenje toke Ky cikel i ri pervc zgjidhjeve praktike duhet te mbeshtetet ne gjera te prekshme te dukshmeNdodh ne diten e Jupiterit dhe ne oren e Saturnit  Dy mesuesit e zodiakut Oroskopi ne Shigjetar tregon qe mund te shenojme large ne qellime dhe me nje filozofi te reNje pike e dobet eshte kundershtimi i henes me Neptunin ne Peshk
Do lere gjurme te frymezimit dhe romantizmit por pa patur vetzhgenjim apo utopi Presupozohet qe thsaret shpirterore te marrin vleren e duhur dhe jo shkelqimi i rreme i jashtem Si Astrologe mendo se edhe ne kete hene te re po nuik patem kujdes nje dru i shtermebr mun te rrezoj gjithe stiven apo punen tone

Dashi Fillime te reja ne pune dhe organizim me i mire ne jeten e perditeshme Ankthi mund tju lodh dhe te detyroheni te futeni ne marredhenie apo pune genjeshtare duke ju larguar pergjegjesive

Demi Kjo hene e re do jete e mire per cdo gje ne jeten tuaj por aspak e mire ne jeten erotike Do merrni nje zhgenjim Por nese jeni me kembe ne toke mund ta shmangni

Binjaket Merruni me nje pune konkrete qe mund tju jap kenaqei Merruni me nje shtepi ta ndertoni apo ndryshoni Nje biznes familjar dhe mos lakmoni karrieren

Gaforrja Ju nuk mund ti beni dot balle presionit te jashtem apo joshjes nga gjerat e panjohura apo mbivleresimet qe ju jane ngulitur ne mendje per disa persona dhe keshtu mund te humbni ate qe eshte me e forte vetja juaj

LuaniCdo gje qe keni fituar nga te tjeret apo ju kane premtuar sot mund ju  zhgenjej Jeni ne momentin qe tja filloni nga e para si ne planin ekonomik ashtu edhe shpirteror

Virgjeresha Hene ere ne shenjen tuaj ju ndihmon ne hapje te reja dhe ne ndryshime konkrete ne pune e jete personale E kaluara ka zhgenjyer ne martese dhe bashkepunime Tani duhet te bazoheni tek vetja

Peshorja Cdo ndryshim i mire nis se brendshmi dhe jo se jashtmi Nuk ka rendsi te ndryshoni punen qe te jeni te lumtur por te ndryshoni brenda vetes tuaj Do ju jepet mudesia per nje clirim shpirteror pas nje mbylljeje

Akrepi Fame dhe jete sociale nuk do mungojne Kujdes ne levizjet me jeten erotike Kujdes nga gbimet e se djeshmes te cilat mund te ndikojne ne negativitet per te nesermen Lerini pas fantazite dhe zhgenjimet erotike Jeta e vertete eshte tani

Shigjetari Do arrini ne nje maj te puneve dhe nje fillim i ri ju hap mundesite te shkoni large ne qellime dhe mundesi Bashkepunimet me jashte jane te suksesshme Dilni nga shtepia Aty nuk keni me cte beni

Bricjapi Hene e re ne Virgjeresh ju fton te dilni nga erresira shpirterore dhe pesimizmi Pengesa nuk jane te perjetshme por jane aty per aq kohe sa ne i vleresojme per te pakapercyeshme

Ujori Nje pune e re ju therret Mos mendoni se do fitoni shuma marramendese meqe jeni te zgjuar por mendoni te fitoni veten duke u marre me nje veprimtari te pacmuar

Peshqit Hene e re perball shenjes tuaj Nuk ka me bukur sot dhe keto dite qe te parnoni realisht nje lidhje konkrete apo bashkepunim konkret i cili do ju tregoj rrugen e vertete duke ju ndar nga fantazite

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *