TË TJERA

Trump ndalon dy aplikacione kineze në SHBA

Presidenti amerikan Donald Trump urdhëroi ndalimin në SHBA të dy aplikacioneve kineze, për shkak të shqetësimeve të sigurisë. Sipas këtij urdhri, kompanitë amerikane ndalohen të bëjnë biznes me kompaninë ByteDance, që ka në zotërim aplikacionin e videove TikTok si dhe me firmën Tencent, që ka aplikacionin WeChat, i cili përdoret për mesazhe dhe pagesat online. […]

TË TJERA

‘Jeta është e fuqishme’, foto hit në internet! Foshnja lind me kontraceptivin e nënës në dorë

Një foshnje ka ardhur në jetë, i shëndetshëm, në një kohë kur e ëma po mbrohej të mos mbeste shtatzënë. Foshnja doli duke mbajtur në dorë pikërisht kontraceptivin e nënës. Fatin nuk e ndryshon dot dhe kur diçka është e shkruar të ndodhi, thjeshtë pranoje. Një lajm sa i bukur duke u cilësuar si mrekulli, […]

TË TJERA

Seltener BMW 535i mit 306 PS zu verkaufen

Dieser BMW 535i Touring ist einer der letzten F11, die gebaut worden sind. Er wurde ab Werk in einer Sonderlackierung ausgeliefert. Jetzt wird der Kombi mit 306 PS verkauft!Der BMW 5er ist seit Jahrzehnten ein Verkaufsschlager! Von der vorletzten Generation F10/F11 wurden in sieben Jahren insgesamt über zwei Millionen Modelle gebaut und ausgeliefert. Doch dieser BMW 535i Touring ist […]

TË TJERA

Car Review: 2020 BMW 750Li xDrive

The new 7 Series ups the game in every aspect — more power, presence, tech and more features to dazzle and beguile. The world may be crazy about SUVs, but premium German automakers still place the flagship crown upon their full-size luxury sedans. Up here in this rarefied air, it’s all about power, prestige, pampering […]

TË TJERA

Arsyet kryesore për shëndetin përse duhet të hani vezë çdo ditë

Vezët mbartin vlera të jashtëzakonshme ushqyese për shëndetin e njeriut. Sipas informacioneve të AgroWeb.org, ato bëjnë pjesë në listën e 10 ushqimeve më të rëndësishmepër organizmin. Vezët Ofrojnë Proteina Të Plota Një vezë përmban nëntë amino acidet thelbësore që përbëjnë shtyllat kryesore të proteinës. Këto amino acide nuk prodhohen dot nga trupi. Veza përmban 6 gramë […]

TË TJERA

BMW 8 Series

The BMW 8 Series is a range of grand tourers produced by BMW. The 8 Series was introduced in 1990 under the E31 model code and was only available as a two-door coupé.[1] It is powered by a range of naturally aspirated V8 and V12 petrol engines.[2] The E31 started production just as E24 6 Series production ended, however it is not considered a direct successor.[3] It was later discontinued in 1999 […]

TË TJERA

BMW’s switch from RWD to FWD for the new hatch is no bad thing. This new 1 Series is a good car from the bottom up.

Overview What is it? The new 1 Series no longer has a RWD version. They’re all FWD or AWD, with transverse three- and four-cylinder engines. Just like any other hatch, then. So now it’s got usefully more space, and less weight, and more efficiency. After all only one in 20 of the old 1 Series sales were […]

TË TJERA

Celulitit dhe dhjamit te tepert i erdhi fundii/ Kjo eshte receta BIO qe do i beje kembet tuaja drite

Nëse dëshironi të humbni peshë, këtë pije patjetër filloni ta konsumoni çdo mëngjes Kjo pije nga liri është shumë e fuq ishme, ndërkaq nëse me të e filloni çdo ditë, pas një periudhe të caktuar nuk do të keni asnjë gram celuliti dhe dhjami. Farat e lirit janë të pasura me vitamina, minerale, thartira yndyrore, […]

TË TJERA

Rrudhat e syve dalin te parat/ Ja si te pergatisni SERUMIN BIO qe ta perdorni cdo nate

Nëse keni rrudha në këndet e jashtme të syve, atëherë mos u mërzisni. Ekzistojnë shumë metoda për t’i hequr ato. Kurat natyrale me përdorim të përbërësve natyralë që i keni në kuzhinë do të ndihmojnë në kthimin e lagështisë dhe paraqitjes rinore në lëkurën tuaj. Të bardhët e vezës Të bardhët e vezës ndihmon në […]

TË TJERA

Nje faze e re per te gjitha shenjat e horoskopit

Mërkuri kalon tek Binjakët. Ky tranzit yjësor që nis nga mbrëmja e 11 majit do të sjellë ndryshime që përfshijnë ide dhe lëvizje të shenjave zodiakale. Energjitë e mendjes premtojnë të jenë më tonike dhe precize. Dhe do të kompesojnë pavendosmëritë e një Virgjëreshe të palëvizsshme që pas disa ditësh do të rreshtë së funksionuari. […]

SHOWBIZ TË TJERA

Shtatë këshilla bukurie mbledhur në glob, të ndryshojnë jetën

Shtatë këshilla bukurie mbledhur në glob, të ndryshojnë jetën Këto janë truket shekullore të bukurisë që i ka përzgjedhur nëpër botë, Merissa Principe në Hellogigles.com Vaj kokosi për të mbrojtur flokët nga dëmtimet. Tajlandë Vaji i arrës së kokosit është i pasur me acid laurik, i cili ka veti antimikrobike që janë të mira për kokën tuaj, dhe […]

TË TJERA

Jeni ndarë nga partneri, ja si të menaxhohet fundi i një dashurie gjatë karantinës

Kushdo që ka jetuar të paktën një histori të largët që përfundoi keq e di mirë që: Distanca është një problem. Kjo vlen si gjatë menaxhimit të marrëdhënies ashtu edhe kur dashuria përfundon. Një epilog që muajt e fundit u duhej të përballeshin disa çifte, viktimat e periudhës së karantinës dhe pamundësia e takimit personalisht […]