SPORT

Simeone mbetet pa fjalë nga situata e Griezmannit në Barcelonë

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, tha që ai “ka mbetur pa fjalë” për vështirësitë me të cilat po përballet ish-ylli i skuadrës së tij, Antoine Griezmann, në Barcelonë. Antoine Griezmann u inkuadrua në ndeshjen kundër ish-klubit të tij, Atletico Madridit, vetëm në minutën e 90-të, ndërkohë që Barcelona u nda me barazim 2:2 nga […]

SPORT

30 vite agoni, kjo është video emocionuese e Liverpool pas u konfirmua kampion i Anglisë

Liverpool është kurorëzuar sot për herë të 19 si kampion i Anglisë, pasi që Chelsea fitoi kundër Manchester City me rezultat 2-1 Kanë qenë 30 ditë agoni të Liverpoolit por në fund Liverpool është kurorëzuar kampion i Anglisë. Kjo ka bërë që të fillojnë festimet sonte në Merseyside gjatë tërë natës pasi që fansat e […]

SPORT

Rinis La Liga, derbi i takon Sevillës

Ka rinisur sezoni 2019/20 në La Liga. Gjithçka rinisi me ndeshjen Sevilla – Real Betis, që u zhvillua në stadiumin “Sanchez Pizjuan”. Vendasit fituan në fund me rezultat të pastër 2-0, për ta nisur me fitore sezonin e mbetur në gjysmë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Lucas Ocampos nga penalltia në minutën e 56’ […]

SPORT

Dashuria nuk mjafton për një lidhje të shëndetshme, ja 8 gjërat që janë më të rëndësishme në një marrëdhënie

Është e thjeshtë të ndjesh që ke rënë kokë e këmbë në dashuri! Një ndjesi e tillë të bën të të duket sikur asgjë tjetër s’ka rëndësi përveç fluturave në stomak dhe syve të tij/saj kur të shohin. Sa bukur ë? Lajmi i keq është se pavarësisht fuqisë që ka, dashuria nuk mjafton për një […]

SPORT

Liverpoolit i kërkohet urgjentisht ta blejë “talentin më të mirë në Evropë, Werner”

Liverpool duhet të bëjë më të mirën për ta blerë sulmuesin e RB Leipzig, Timo Werner, thotë Jan Aage Fjortoft. Sipas Fjortoft, që ka luajtur në Premierligw dhe Bundesliga, Werner do të përshtatej shumë mirë të ekipi i Jurgen Klopp. Megjithatë, çmimi do të jetë probleme në këtë kohë pandemie. Klauzola e lojtarit është 60 […]

SPORT

Uncompromising driving dynamics are the heart and soul of every 5 Series Sedan…

Uncompromising driving dynamics are the heart and soul of every 5 Series Sedan, from innovative hybrids to high-powered performance machines. Extra muscle. Put some serious sport in your daily drive with the awe-inspiring V-8 engine of the M550i xDrive Sedan. Displacing 4.4 liters, this powerhouse packs 523 hp and 553 lb-ft of torque. Light, strong, […]

SPORT

“Lautaro te Barcelona është pothuajse e përfunduar” – kështu thotë presidenti i klubit të parë të argjentinasit

Presidenti i Liniers de Bahia Blanca, Carlos Pablo, ka thënë se kalimi i Lautaro Martinez te Barcelona është pothuajse i përfunduar. Në këtë klub, sulmuesi argjentinas kishte filluar hapat e parë për t’u bërë një futbollist, e më pas kaloi te Racing Club. “Ne jemi të lumtur me atë çfarë po bën Lautaro Martinez. Është […]

SPORT

Courtois thotë se ai dhe Hazard kishin biseduar në zhveshtoren e Chelseat për të kaluar te Real Madridi

Thibaut Courtois ka thënë se ai dhe Eden Hazard kishin biseduar për kalimin te Real Madridi derisa ende ishin pjesë e Chelseat. Portieri kaloi te Los Blancos në vitin 2018, derisa anësori belg iu bashkua në verën e kaluar, derisa ai ka zbuluar se si e kishin planifikuar prej kohës kalimin në Santiago Bernabeu. “Në […]

SPORT

Liverpool vs Atletico Madrid: Ndeshja e Ligës së Kampionëve që dyshohet se shkaktoi 41 vdekje nga coronavirusi

Një studim i bërë nga “Edge Health”, një institucion analizon të dhëna nga shëndeti publik i Britanisë së Madhe (NHS) dhe që është publikuar në Sunda Times, bën të ditur se ndeshje e zhvilluar më 11 mars në mes Liverpoolit dhe Atletico Madridi në kuadër të Ligës së Kampionëve, kishte rreth tre mijë tifozë spanjollë […]

SPORT

Liverpooli heq dorë përfundimisht nga Rashica, ky është objektivi i ri për repartin ofensivë

Liverpooli nuk do të tentojë transferimin e Milot Rashicës gjatë afatit kalimtar veror. Kampioni në fuqi i Evropës ka hequr dorë nga blerja e kosovarit, pasi nuk janë gati të shpenzojnë 38 milionë euro për të. Mediat angleze raportojnë se The Reds kanë dyshime se Rashica mund të mos përshtatet me Ligën Premier dhe kjo […]

SPORT

Bild: Liverpooli nuk e do Sanchon, Rashford po e bind për transferim te Unitedi

Marcus Rashford po dëshmohet thelbësor në ndjekjen e Manchester United për anësorin sulmues të Borussia Dortmundit, Jadon Sancho. Sulmuesi anglez i Dortmundit ka qenë njëri nga emrat më të lakuar muajve të fundit dhe një interesim nga Liga Premier ka qenë i madh për të. Megjithatë, Djajtë e Kuq po cilësohen tashmë favorit për nënshkrimin […]

SPORT

Barcelona do të ofrojë Umtitin në marrëveshje për Lautaron

Barcelona po e konsideron ofrimin e Samuel Umtiti te Interi, si pjesë e marrëveshjes që Luataro Martinez të kalojë në Camp Nou. Blaugrasnasit ka kohë që lidhet me transferimin e sulmuesit argjentinas, derisa klauzola prej 111 milionë eurosh aktivizohet në muajin korrik. Sidoqoftë, katalunasit janë shumë afër të transferojnë lojtarin, derisa Nerazzurët i duan disa […]

SPORT

Juventusi fut tre lojtarët në marrëveshjen me Unitedit për Pogban

Juventusi është duke bërë çmos që të rikthejë Paul Pogban në Torino në këtë afat kalimtar veror. Sipas asaj që raporton Rai Sport, Manchester United mund të përfitojë njërin nga tre lojtarët si Aaron Ramsey, Adrien Rabiot apo Douglas Costa. Pas coronavirusit që kaploi botën, klubet tani janë të fokusuar më shumë në shkëmbim të lojtarëve […]

SPORT

Mourinho zbulon çfarë i kishte thënë Guardiolës gjatë triumfit historik kundër Barçës

Jose Mourinho ka zbuluar se çfarë i kishte thënë Pep Guardiolës gjatë ndeshjes kthyese të gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve 2009/10. Trajneri i atëhershëm i Interit i kishte thënë të mos festonte kur Thiago Motta ishte ndëshkuar me karton të kuq, pasi që ndeshja s’kishte marrë fund ende. Interi e kishte mposhtur Barcelonës gjatë ndeshjes […]

SPORT

Ancelotti: Ronaldon nuk ke nevojë as ta udhëzosh

Ish-trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, e ka pranuar se ai nuk kishte nevojë ta udhëzonte Cristiano Ronaldon gjatë kohës sa ata ishin bashkë në Santiago Bernabeu, përderisa ka shtuar se portugezi ia bënte atij detyrën edhe më të lehtë. Strategu italian është njëri ndër trajnerët më të suksesshëm në epokën moderne të futbollit, pasi […]

SPORT

Goal: Rashica, “raketa” e Bremenit që po monitorohet nga Liverpooli

Mediumi i famshëm Goal ka shkruar për interesimin e Liverpoolit për yllin kosovar të Werder Bremenit, Milot Rashicën, i cili është përshkruar si “e vetmja dritë që po shkëlqen gjatë një sezoni të tmerrshëm për klubin e Bundesligës”. Duket sikur Liverpooli e ka një lloj të preferuar të lojtarëve. Disa sulmues të gjithanshëm në Bundesligs […]