SHOWBIZ

Edona Llalloshi, këngëtarja e parë që bëri simbolin e shqiponjës në skenë

Prej dekadash Edona Llalloshi mbetet ndër këngëtaret më të respektuara në skenën shqiptare. Karrierën muzikore e nisi që e vogël, ndërsa krahas hiteve të pavdekshme të saj, këngëtarja mbetet në historinë e muzikës shqiptare edhe për një fakt tjetër. Ishte viti 1994 kur simboli i shqiponjës me duar u bë për herë në skenën e […]

SHOWBIZ

Nora shfaqet në fustan të bardhë, nuk do ta besoni me kë po bashkëpunon

Zbulohet bashkëpunimi i radhës i Nora Istrefit. Gjiko dhe Nora Istrefi janë bërë sërish bashkë për një këngë të re. Pas suksesit të madh me këngën “Gabime”, dyshja duket se do të rikthehet sërish më fuqishëm. Të dy artistët kanë pozuar nga i njëjti ambient në disa fotografi së fundmi në Instagram. “A jeni gati […]

SHOWBIZ

Bluza me “Babadimrin duke thithur kokainë”, produkti më i shitur në Amazon

Pak ditë pasi Walmart tërhoqi një triko, në të cilën shfaqej një karikaturë e Babadimrit duke bërë kokainë nga faqja e saj në internet, artikulli tani është bërë një artikull më i shitur në Amazon. Sipas Daily Mail, përcjell Telegrafi, zinxhiri i supermarketeve u përball me reagime të menjëhershme gjatë kësaj jave kur trikoja – […]

SHOWBIZ

Pasi kaluan bashkë Halloween-in. Beatrix dhe Anxhelina nuk u ndahen Neymar dhe Mbappe

Beatrix Ramosaj dhe Anxhelina Hadërgjonaj para pak javësh patën shansin të takonin nga afër dy nga futbollistët më të njohur, Neymar dhe Mbappe. Kushërirat kaluan mbrëmjen e “Halloween-it” në një hotel luksoz në Paris dhe aty festonin edhe dy yjet e futbollit. Ato publikuan në rrjete sociale një foto në të cilën shiheshin shumë afër […]

SHOWBIZ

Ndryshimi i frikshëm i Dafinës

Ajo është një këngëtare që në skenë u fut pas luftës. Dafina Zeqiri nga fillimi e deri më tani më ka ndryshuar shumë në pamjen e saj. Përpos flokëve që ua ka ndërruar stilin shpesh, ajo ndryshime ka bërë edhe në fytyrë, përmes operacioneve plastike. Madje, nëse bëhet krahasimi i dy fotove, njërën të bërë […]

SHOWBIZ

Dhurata Dora dhe Azet këndojnë bashkë hitin “S’kam kohë” në një skenë

Dhurata dhe Azet kanë perfomuar bashkë hitin e reperit, para publikimit të bashkëpunimit të tyre. Dhurata Dora që po korrë suksese të jashtëzakonshme me bashkëpunimet ndërkombëtare ka bërë sot një tjetër hap domethënës në karrierë. Ajo është ngjitur në skenën e ‘Redbull Soundclash 2019’ në Stuttgart të Gjermanisë përpara rreth 15 mijë personave. Këngëtarja i […]

SHOWBIZ

Ndjekësit e pyesin: Përse nuk fitove ti por ajo sorra? Fifi jep përgjigjjen epike

Jo pa zhurmë u kalua fitorja e Eneda Tarifës në “Kënga Magjike 2019”, që nga momenti i shpalljes, salla më së shumti brohoriste emrin e Filloreta Raçit, kjo e fundit renditur në vendin e dytë. Ditën e sotme qarkulloi me shpejtësi lajmi se, Eneda Tarifa dhe Fifi kishin prishur marrëdhëniet pas mbarimit të festivalit, pasi […]