SPORT

Barcelona rivalizon Liverpoolin për transferimin e Wernerit

Barcelona është e vendosur që të transferojë në këtë verë Lautaro Martinezin, mirëpo Interi kërkon shumë për ta lënë lojtarin të largohet.

Nëse skuadra katalunase nuk arrin të sigurojë shërbimet e argjentinasit, atëherë do të rikthejnë interesimin për Timo Wernerin e Rasenball Sport Leipzig.

Por, Liverpooli është favorit për të transferuar sulmuesi gjerman, pasi edhe ai e do kalimin në Anfield Road.

Leipzig është i gatshëm që të shesë Wernerin, derisa kërkon mbi 70 milionë euro për kartonin e tij.

Mundo Deportivo bën të ditur se Barcelona do të bëjë çmos që të transferojë gjermanin, mirëpo vetëm nëse ka dështuar t’i sigurojë shërbimet e Martinezit.

Interi kërkon dy lojtarë si Antoine Griezmann e Artuo Vidal dhe një shumë rreth 70 milionë euro për ta lënë atë të largohet nga Giuseppe Meazza, gjë që Barcelona refuzon ta bëjë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *