SPORT

Simeone mbetet pa fjalë nga situata e Griezmannit në Barcelonë

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, tha që ai “ka mbetur pa fjalë” për vështirësitë me të cilat po përballet ish-ylli i skuadrës së tij, Antoine Griezmann, në Barcelonë. Antoine Griezmann u inkuadrua në ndeshjen kundër ish-klubit të tij, Atletico Madridit, vetëm në minutën e 90-të, ndërkohë që Barcelona u nda me barazim 2:2 nga […]

LAJME

Hoti i ka shpresat te Gjermania për viza

Avdullah Hoti, kryeministër i Republikës së Kosovës, ka uruar Gjermaninën për marrjen e presidencës së radhës së BE-së, për 6 muaj. Hoti ka thënë se pret që që gjatë kësaj kohe të hiqet edhe regjimi i vizave për qytetarët e Kosovës. “Gjermania po e merr presidencën e radhës së BE-së, në një kohë shumë sfiduese […]

LAJME

Vajza e Ismail Kadaresë zgjidhet zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme në OKB

Shqipëria është zgjedhur për rolin e zv/Presidentit për Sesionin e 75-të të Asamblesë së Përgjithshme në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB). Këtë pozicion e merr ambasadorja e Shqipërisë në OKB, Besiana Kadare, e cila është vajza e shkrimtarit Ismail Kadare. Lajmin e ka dhënë vetë ambasadorja Kadare përmes një postimi në rrjetet sociale. “Jam […]

SHOWBIZ

Fjolla Morina e ndërron profesionin?

Fjolla Morina është e njohur si njëra prej këngëtarëve me format më bombastike të mundshme Këtë ajo e ka treguar me anë të disa fotove që ka postuar në Instagram sonte e ku këngëtarja mendon se profesioni i biznesmenes i shkon më mirë. “Asgjë pos një qëndrim prej një gruaje biznesmenë”, ka shkruar ajo derisa […]

HOROSKOPI

Horoskopi i dashurisë për muajin Korrik/ Ndarje, martesa, lidhje të reja çfarë ka rezervuar Venusi për ju

Dashi Historitë e dashurisë që kanë lindur së fundmi mund të bëhen shumë shpejt të rëndësishme. Megjithatë, nëse nuk keni shumë kohë që i keni dhënë fund një lidhjeje, s’jeni shumë të hapur ndaj mundësive të reja. Ju këshilloj që t’u jepni fund të gjitha lidhjeve që nuk funksionojnë dhe të mos i zgjasni më […]

HOROSKOPI

“Do keni një dashuri të fshehtë që mund t’ju…”- Astrologia Meri Shehu bën parashikimin për 12 shenjat e zodiakut

Dashi Nje energji e shumepritur do ju ngreje moralisht dhe do ju jap fuqi dhe shanse per te bere gjera te reja ne jeten tuaj, si ne planin personal ashtu edhe ne ate profesional. Duhet tu shmangeni perballjeve me ligjin apo njerez me pushtet. Demi Ju se brendshmi do keni nje zjarr te pashuar nje […]

HOROSKOPI

Java e parë e korrikut qenka një “bombë” e vërtetë, ja ç’parashikon Paolo Fox për të gjitha shenjat

Dashi: Duke filluar që nga dita e hënë, Marsi do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të qëndrojë atje përgjatë gjithë vitit 2020. Prania e këtij planeti do t’ju japë forcë dhe energji, aq sa do të jeni të pandalshëm. Këtë javë do të jeni të favorizuar edhe në aspektin e ndjenjave, falë Venusit të […]