HOROSKOPI

UJORI-Horoskopi dhjetor 2019

Puna: Nuk do të arrini të shmangni problematikën afariste në javën e parë të dhjetorit. Ju nevrikos shkaku që eprorët kurrë nuk i dëgjojnë mendimet tuaja dhe nuk dëshirojnë t’i aprovojnë. Se a keni ju të drejtë apo jo, ndonjëherë nuk është momenti i duhur që të bëni ndryshime në punë. Përpiquni të mos filloni […]

HOROSKOPI

SHIGJETARI-Horoskopi dhjetor 2019

Puna: Do të keni elan që të gjitha obligimet t’i përfundoni në afatin e caktuar dhe t’i rregulloni të gjitha shpenzimet monetare. Keni pritur që situata financiare të jetë më e mirë në këtë muaj, mirëpo vetëm nga fundi i dhjetorit do të ndieni lehtësim, kur është fjala për financat. Keni pasur mjaft pengesa dhe […]

HOROSKOPI

PESHORJA-Horoskopi dhjetor 2019

Puna: Do të keni përshtypjen që vazhdimisht po luftoni për vendin tuaj. Vazhdimisht jeni në lëvizje dhe përpiqeni të harmonizoni punën tuaj me të gjitha obligimet. Shumica e punëve në dhjetor do të përfundojnë ashtu siç keni pritur. Çdo gjë do të jetë në vendin e vet, edhe pse brengoseni shumë. Peshoret të cilat dëshirojnë […]

HOROSKOPI

LUANI- Horoskopi Dhjetor 2019

Puna: Puna do të lulëzojë në periudhën e ardhshme dhe tani është momenti i duhur që të jepni prova. Kur të gjithë pushojnë, ju do të detyroheni të përpiqeni si kurrë më parë dhe do të siguroni vendin tuaj. Tani nuk është koha të filloni projekte të reja, duhet të fokusoheni dhe të përfundoni çdo […]

HOROSKOPI

Karakteristikat e personave të lindur në muajin Dhjetor

Ditëlindjet e ‘shigjetarëve’ po afrohen. Dhjetori është i mbushur me dashuri dhe festa. Por, po ashtu është muaj me shumë ditëlindje, dhe fëmijët e lindur në muajin Dhjetor konsiderohen shumë special. Më poshtë, do të gjeni disa nga karakteristikat që kanë personat e lindur në muajin Dhjetor. Ata jetojnë një jetë të gjatë dhe të […]

HOROSKOPI

Këto janë katër shenjat e horoskopit që nuk e pranojnë dështimin

Edhe pse në jetë, ndonjëherë fiton e ndonjëherë humbet, jo të gjithë njerëzit e pranojnë humbjen dhe kanë sjellje nga më të çuditshmet në situata të pafavorshme. Shenjat e zodiakut që nuk dorëzohen kurrë, derisa marrin atë që duan janë këto: DemiMendja juaj nuk është e përgatitur për një dështim, pasi jeni gati të ktheni […]

LAJME

Lot gëzimi në studion e Elvis Naçit: Mërgimtari dhuron 1.5 milion euro për të dëmtuarit nga tërmeti

Po vazhdon solidarizimi me banorët e prekur nga tërmeti i së martës në Shqipëri, ku mbetën te vdekur 52 persona, derisa afër 1000 të tjerë u lënduan. Shumë shqiptar anembanë  botës, por dhe shtete fqinje kanë ndarë shuma të mëdha parash për ata qytetarë që u dëmtuan dhe mbeten pa kulm mbi kokë.Një ndihmë të […]

HOROSKOPI

Horoskopi mujor nga Paolo Fox, zbuloni ç’surpriza kanë parashikuar yjet dhe planetet për dhjetorin

DASHI:Jeni përfshirë shumë në çështjet profesionale dhe në datën 9 do të merrni një lajm të mirë. Viti 2020 do të jetë më i begatë për ju, sidomos gjatë periudhës së pranverës. Të mos humbasin kohë të gjithë ata që kanë ndër mend të nisin projekte të reja. Dhjetori nuk do të sjellë rezultate të […]

LAJME

NATO publikon filmin e ndërhyrjes në Kosovë më 1999 (VIDEO)

Një videoxhirim i ri promovues i NATO-s, i publikuar ditë më parë përmes YouTube flet për misionin e kësaj aleance në Kosovë më 1999, ndërsa mediat e Beogradit shfaqin habinë pse kjo ndodh tani, duke thurur spekulime politike në stilin e tyre të intrigave. Zëvendësi i ndihmësit të sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jonathan Parish, […]

SPORT

Edhe Luis Figo i bashkohet thirrjeve për ta ndihmuar Shqipërinë pas tërmetit vdekjeprurës

UEFA bën një thirrje të hapur për të mbështetur Shqipërinë në këtë moment të vështirë që po kalon vendi ynë pas tërmetit apokaliptik që mori jetën e 51 personave. Dy ditë më parë, gjatë pjesëmarrjes në ceremoninë e hedhjes së shortit për Evropianin 2020, presidenti i FSHF-së, Armand Duka, takoi kreun e UEFA-s, Aleksandër Ceferin, […]