LAJME SPORT

Ylli i Skënderbeut: Kosovarët që ua shitëm ujin 5 euro, u futën nën rrënoja për ne

Kosovarët kanë dhënë ndoshta provimin më të rëndësishëm të solidaritetit. Padyshim se kjo ndihmë nuk la pa u komentuar nga shumica e figurave publike në Shqipëri, duke përfshirë qeveritarë, gazetarë, këngëtarë apo ata me një tjetër profesion. Një të tillë e ka bërë edhe futbollisti i Skënderbeut, Bruno Dita, postimin e të cilit mund ta […]

LAJME

Tjetër video se si vidhen ndihmat për tërmetin në Shqipëri

Ish- kryeministri Sali Berisha poston një video ku pretendon se është regjistruar në një nga mangazinat ku bëhet shpërndarja e ndihmave emergjente për të prekurit nga tërmeti. Sipas tij pamjet tregojnë makinat private teksa mbushen nga persona të cilët qytetarët i denoncojnë se nuk janë të dëmtuar. Video është regjistruar mbrëmjen e kaluar ndërsa sipas […]

LAJME

VIDEO/ Çiftin nga Kosova për muajin e mjaltit ishin vendosur në Durrës: Tregojnë momentin kur filluan dridhjet

Një çift nga Kosova i shpëtoi tërmetit vdekjeprurës në Shqipëri. Dyshja, kishin shkuar atje për muaj mjalti pasi që sapo janë martuar, transmeton Klan Kosova. Dy të sapomartuar nga Lipjani, që ishin të vendosur në hotel në Durrës për muajin e tyre të mjaltit. Ata janë zgjuar nga gjumi kur filluan dridhjet, dhe dolën shpejt […]

HOROSKOPI

Shenjat e horoskopit që nuk e pranojnë ndarjen, por luftojnë për dashurinë deri minutën e fundit

Këto shenja ndoshta abuzojnë pak me këmbënguljen, por është natyra e tyre Sipas horoskopit dhe analizës së yjeve, të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës, Peshqve dhe Dashit, luftojnë për dashurinë deri në momentin e fundit. Kur janë para humbjes, vazhdojnë ta provojnë derisa zemra e tyre të shkatërrohet. Virgjëresha Durimi i kësaj shenje është si […]