SHOWBIZ

Angela Martini 30 000 euro për viktimat e tërmetit në Shqipëri

Pas lajmërimit të disa artistëve në Kosovë por edhe paralajmërimit të Ermal Fejzullahut se do të jap 100 000 euro për viktimat në Shqipëri, modelja e shndërruar në shkrimtare Angela Martini ka qenë e famshmja e parë nga Shqipëria që ka ndarë një shumë të lartë për këto viktima Modelja e shndërruar në shkrimtare Angela Maritni […]

SPORT

Van Dijku e hesht Morganin që reagoi ashpër ndaj deklaratës për Ronaldon

Virgil Van Dijku e shfrytëzoi llogarinë e tij në Twitter për ta heshtur Piers Morganin, pasi gazetari anglez pretendoi se mbrojtësi i Liverpoolit nuk është në të njëjtin nivel me yllin e Juventusit, Cristiano Ronaldon. Qendërmbrojtësi holandez i Liverpoolit ishte i dyti në radhitjen për Topin e Artë këtë vit, duke bërë kështu që Lionel […]

LAJME

Blakaj reagon ndaj Kurtit të mos përzihet në punën e Prokurorisë Speciale

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, nuk duhet të përzihet në punën e Prokurorisë Speciale për gjykimin e krimeve të luftës së fundit në Kosovë. Drejtori ekzekutiv i Fondit për të Drejtat Humanitare në Kosovë, Bekim Blakaj, tha se reagimi i Kurtit është i pavend ngase politika nuk duhet të përzihet në punët e gjyqësorit. Sipas Blakajt, […]

HOROSKOPI

Horoskopi e martë, 3 dhjetor 2019

Lexoni parashikimin e yjeve DashiMos kërkoni gjëra të pamundura në dashuri sepse rrezikoni të mbeteni vetëm. Në planin financiar situata do jetë e ekuilibruar. DemiAshtu si në ëndrra, situata romantike do jetë e mbushur me surpriza emocionale. Planetet do ndikojnë pozitivisht tek financat tuaja. BinjakëtSiguria është ajo për të cilën keni më shumë nevojë, si […]

HOROSKOPI

UJORI-Horoskopi dhjetor 2019

Puna: Nuk do të arrini të shmangni problematikën afariste në javën e parë të dhjetorit. Ju nevrikos shkaku që eprorët kurrë nuk i dëgjojnë mendimet tuaja dhe nuk dëshirojnë t’i aprovojnë. Se a keni ju të drejtë apo jo, ndonjëherë nuk është momenti i duhur që të bëni ndryshime në punë. Përpiquni të mos filloni […]

HOROSKOPI

SHIGJETARI-Horoskopi dhjetor 2019

Puna: Do të keni elan që të gjitha obligimet t’i përfundoni në afatin e caktuar dhe t’i rregulloni të gjitha shpenzimet monetare. Keni pritur që situata financiare të jetë më e mirë në këtë muaj, mirëpo vetëm nga fundi i dhjetorit do të ndieni lehtësim, kur është fjala për financat. Keni pasur mjaft pengesa dhe […]

HOROSKOPI

PESHORJA-Horoskopi dhjetor 2019

Puna: Do të keni përshtypjen që vazhdimisht po luftoni për vendin tuaj. Vazhdimisht jeni në lëvizje dhe përpiqeni të harmonizoni punën tuaj me të gjitha obligimet. Shumica e punëve në dhjetor do të përfundojnë ashtu siç keni pritur. Çdo gjë do të jetë në vendin e vet, edhe pse brengoseni shumë. Peshoret të cilat dëshirojnë […]

HOROSKOPI

LUANI- Horoskopi Dhjetor 2019

Puna: Puna do të lulëzojë në periudhën e ardhshme dhe tani është momenti i duhur që të jepni prova. Kur të gjithë pushojnë, ju do të detyroheni të përpiqeni si kurrë më parë dhe do të siguroni vendin tuaj. Tani nuk është koha të filloni projekte të reja, duhet të fokusoheni dhe të përfundoni çdo […]

HOROSKOPI

Karakteristikat e personave të lindur në muajin Dhjetor

Ditëlindjet e ‘shigjetarëve’ po afrohen. Dhjetori është i mbushur me dashuri dhe festa. Por, po ashtu është muaj me shumë ditëlindje, dhe fëmijët e lindur në muajin Dhjetor konsiderohen shumë special. Më poshtë, do të gjeni disa nga karakteristikat që kanë personat e lindur në muajin Dhjetor. Ata jetojnë një jetë të gjatë dhe të […]

HOROSKOPI

Këto janë katër shenjat e horoskopit që nuk e pranojnë dështimin

Edhe pse në jetë, ndonjëherë fiton e ndonjëherë humbet, jo të gjithë njerëzit e pranojnë humbjen dhe kanë sjellje nga më të çuditshmet në situata të pafavorshme. Shenjat e zodiakut që nuk dorëzohen kurrë, derisa marrin atë që duan janë këto: DemiMendja juaj nuk është e përgatitur për një dështim, pasi jeni gati të ktheni […]