LAJME

Albin Kurti sot për herë të parë do të bëjë homazhe tek varri i Ibrahim Rugovës

E tërë dita e sotme do të shënohet me aktivitete të ndryshme shtetërore

Prej ngritjes së flamuri shtetëror nga Garda Ceremoniale e FSK-së, Seanca Solemne e Kuvendit, dita zyrtarët shtetërorë do t’i zë duke bërë homazhe gjithandej vendit.

Për kryeministrin Albin Kurti, i cili pothuajse në çdo aktivitet do të jetë i shoqëruar nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani, do të jetë hera e parë që do t’i bëjë homazh ish-presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Sipas paralajmërimeve dhe agjendës qeveritare të paraparë për sot ai në varrezat e Velanisë ku pushon Rugova do të qëndrojë në orën 10:30.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *